رسالت و چشم انداز آلفا سفر

 

 

رسالت و چشم انداز  آلفاسفر:

 هر شرکت و سازمانی باید قبل از شروع فعالیت، برای خود مشخص کند که چه اهداف و افق دیدی دارد و قرار است در چه مسیری حرکت کند. به همین منظور، برای مشخص شدن روند فعالیت‌های آلفاسفر، در اینجا چشم‌انداز و رسالت این شرکت نوشته شده است.

 آلفاسفر آینده‌ی خود را چنین تصور کرده است که برند اول گردشگری دانش­‌محور، مسئولانه و پایدار در کشور باشد و جایگاه شایسته­‌ای در جامعه جهانی برای ایران عزیزمان کسب کند. این مهم، از ترکیب فعالیت­‌های آموزشی و اجرایی گردشگری اتفاق می‌افتد.

علم، گردشگری را ابزار و راه رهایی از صُوَر مختلف فقر (اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی زیست‌محیطی) می­‌داند و آلفاسفر بر آن است از طریق پرداختن به امر آموزش افراد درون سازمان خود و دیگر افراد جامعه، در این مسیر گام بردارد و اثر خود را بر روی افزایش خرد و آگاهی اجتماعی (با استفاده از مفاهیم و منافع توسعه صنعت گردشگری)، اعمال کند.

آلفاسفر یک سازمان چند عملکردی است که فعالیت خود را بر روی اکوتوریسم  و تمامی شکل‌های آن متمرکز کرده، مانند: پرداختن به اصل آموزش، اجرای گشت‌ها و اکوتورهای خاص منطبق با اصول گردشگری پایدار، ایجاد ظرفیت‌های خدماتی محلی (با محوریت بوم‌گردی) و توسعه علم گردشگری حرفه‌ای با خصایص دنیای امروز.

 

  قطعا بزرگترین و مهم ترین رسالت آلفاسفر ایجاد لبخند رضایت بعد از سفرهای هیجان انگیز برای مسافران عزیز است

 

  آلفاسفر از طریق توجه دانش‌محور به فرآیندهای درونی سازمان و وظایف و آرمان­‌های مورد تصورش، خود را در جایگاهی که در نظر دارد، می­‌بیند و  المان­‌های اصلی فرهنگ سازمانی خود را با توجه به اصول علمی مدیریت در گردشگری بر آموزش دائمی، پایش، ارزیابی عملکرد و پیشرفت پرسنل و مدیران خود قرار داده است. آلفاسفر برای رسیدن به خواسته‌هایش در راستای اهداف و مسیر سازمان، از اصل مشارکت و کار گروهی استفاده می کند و در عین حال امکان آزمون و خطا را برای افراد سازمان خود (به شرط مطالعه قبل از اقدام و یا مکتوب کردن تجربه‌ی حاصل بعد از آن) در نظر می‌گیرد.

از سوی دیگر آلفاسفر در طول مسیر تحقق اهداف سازمانی­‌اش، به حیطه­‌های پردرآمدی که جهان امروز آن را به عنوان پول­‌شویی سبز (Green Washing) به معنای استفاده‌ی خارج از ظرفیت طبیعت و کسب درآمد سرشار از آن معنی می­‌کند، وارد نمی‌شود.

پس ما قرارمان این نیست که به هر قیمتی سفر کنیم و به خانه­‌ی خود و آیندگانمان «زمین»، خیانت کنیم.

همه این­‌ها در حالی است که آلفاسفر به عنوان یک سازمان خدماتی، تمرکز بر روی رضایت مشتریان و کیفیت حداکثری خدمات را اولین توفیق خود می‌داند و افق نگاهش را تا جایی گسترانده که مشتری نهایی‌اش طبیعت، جوامع محلی و منافع نسل­‌های آینده است.

آلفاسفر در مسیر حصول تمامی این مسائل، خود را ملزم به صیانت، حفظ ارزش­‌ها، پایداری محیط ‌زیست و رصد بازتاب­‌های اخلاقی، فرهنگی، عملی و عملی رفتارهای سازمان خود (حتی آموزش این نوع تفکر)، می‌داند.

آلفاسفر در نهایت قائل به اصل مشارکت با جوامع محلی (به عنوان صاحبان اصلی اقلیم­‌ها) و حفظ منافع آنهاست. آموزش باعث ایجاد رفاه، غنای اجتماعی و مشارکت دادن افراد در حفاظت از منابع سرزمینی­‌شان است که سرلوحه و اصلی‌ترین فعالیت آلفاسفر است.

آلفاسفر سیستمی است که از ورود افراد علاقه‌مند تا تبدیل شدن آنها به افراد حرفه‌ای صنعت گردشگری را در دل خود جای داده است.

                 

                      حتماً مسیر تحقق بخشیدن به آرمان­‌های آلفاسفر پر فراز و نشیب است که آن را درخواهیم نوردید

  

     

 

ما را دنبال کنید

خبرنامه

تماس با ما

آدرس ما
location
دفتر مرکزی:  کرمان،خیابان شاه نعمت الله ولی روبروی پمپ بنزین فابریک
تلفن تماس
phone 0343626 
ایمیل ما
mail این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید